14 – 16 lipca spędź z zaczarowanym teatrem ulicznym.

/"fot. Lalka na Scenie".

Już w piątek rozpocznie się II Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych - „Lalka na Scenie”.

Najstarsza na świecie marionetka – Kasparko, międzynarodowej sławy artyści, unikatowe marionetki i pacynki, katarynka, spotkania od kuchni z artystami, pergamano, magia kolorów, dźwięków, gestów, słów… - to wszystko czeka na Widzów podczas
II Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”. W tym roku festiwalowe wydarzenia będą miały miejsce: w piątek (14.07) w Teatrze Rampa, w sobotę i niedzielę (15.07, 16.07) na Rynku Nowego Miasta w Warszawie. Na wszystkie spektakle festiwalowe obowiązuje WSTĘP WOLNY.

Od piątku (14.07) do niedzieli (16.07) międzynarodowej sławy artyści zapraszają Widzów – bez względu na wiek do zaczarowanego świata teatru ulicznego. Towarzyszyć im będą na scenie lalki: marionetki i pacynki. Festiwal odwiedzi najstarsza na świecie grająca, stuletnia – drewniana marionetka Kasparko, która stała się symbolem warszawskiego Festiwalu „Lalka na Scenie”. „Warszawskie przestrzenie: Teatr Rampa oraz Rynek Nowego Miasta zamienią się w trakcie tegorocznych 3 festiwalowych dni w magiczną krainę teatru ulicznego. Spektakle teatralne przeznaczone są dla każdego Widza – bez ograniczeń wiekowych, bez ograniczeń w sposobie oglądania i reagowania, bez ograniczeń językowych, bez ograniczeń czasowych. Zabierzmy ze sobą koce, krzesełka, poduchy – wszystko to, co pozwoli nam na swobodne oddanie się teatralnym emocjom.” – podkreśla Grażyna Karwowska – Winiarek, Dyrektor Festiwalu, Prezes Fundacji Meritum.

Już tuż, tuż jesienne spotkania z teatrem dla maleńkich, młodych i dorosłych - specjalna XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2016.

Już 1 października rozpocznie się wyjątkowa jubileuszowa XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2016. Z tej okazji odbędzie się w Warszawie ponad 100 wydarzeń festiwalowych. Podczas Festiwalu zostaną zaprezentowane najlepsze spektakle z Polski i ze Świata. Festiwal KORCZAK to m.in.: dyskusje, happeningi, konkursy, nagrody, Strefa Dziecka oraz coroczny marsz ku czci Janusza Korczaka.

Wrzesień w Nowym Teatrze

02–11.09.2016

Pustka. Ćwiczenia z cyrku Gościnny pokaz francuskiego Nowego Cyrku. Akrobatyczne widowisko dla całej rodziny.

Pustka. Ćwiczenia z cyrku - bilety w przedsprzedaży

02–11.09.2016
Nowy Teatr, Madalińskiego 10/16
Pustka. Ćwiczenia z cyrku

Gościnny pokaz francuskiego Nowego Cyrku.
Do 10 sierpnia w kasie teatru można kupić bilety w specjalnej cenie: 40 zł (normalne), 25 zł (ulgowe).

Pokazy / performance - RZECZ O WOLNOŚCI - Teatr HOTELOKO

„Syrena herbem twym zwodnicza / RZECZ O WOLNOŚCI" Inspiracja C.K. Norwid performance

Cztery grupy młodzieży z różnych środowisk z warszawskich szkół i placówek wychowawczych spotykały się oddzielnie podczas warsztatów teatru fizycznego,  warsztatów tanecznych, wideo i performance. Punktem wyjścia był poemat Cypriana Kamila Norwida pt. „RZECZ O WOLNOŚCI SŁOWA” potraktowany jako inspiracja do własnych poszukiwań na temat wolności oraz wiersz pt. „Dedykacja”, w którym Norwid pisał:

Publish modules to the "offcanvs" position.