"PROSZĘ WEJŚĆ" - promocja książki

Zapraszamy na spotkanie promocyjne nowej książki Sylwii Chutnik i Mikołaja Długosza "PROSZĘ WEJŚĆ" zrealizowanej w ramach projektu "Więzienie. Historie nieprawdziwe".

Niedziela, 30 września o godz. 16:00 w Hali Warszatatowej Nowego Teatru, ul. Madalińskiego 10/16

Promocję książki Polentechnikum Ēriksa Jēkabsonsa, Arkadiusza Janickiego i Michała Laszczkowskiego,

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Departament Dziedzictwa Kulturowego, Towarzystwo Tradycji Akademickiej, Narodowe Centrum Kultury i Dom Spotkań z Historią zapraszają na promocję książki Polentechnikum Ēriksa Jēkabsonsa, Arkadiusza Janickiego i Michała Laszczkowskiego, premierę filmu Karcer w Rydze. Żywe dziedzictwo Piotra Kornobisa, prezentację projektu konserwatorskiego Ryga - dawny karcer Politechniki Ryskiej 16 listopada 2012, piątek, godz. 15.00, ul. Karowa 20

"Dziewczyna z Ajutthai. Niezbyt grzeczna historia".

Szanowni Państwo,jestem autorką poczytnej powieści "Dziewczyna z Ajutthai. Niezbyt grzeczna historia". 06 marca o godz.18.30 odbędzie się mój wieczór autorski w Bibeloty Cafe na Mokotowie. Uświetni go swoim śpiewem 11-to letnia wokalistka Antonina Peak.

KAZIUK PRASKI 2017

To już kolejne Kaziuki w organizację których włączają się "Wilniuki" z Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Kaziuk (Kaziuki, lit. Kaziuko mugė) to odbywający się od czterystu lat jarmark odpustowy w Wilnie w dzień świętego Kazimierza (4 marca).

W dzień Kaziuka odbywały się barwne pochody na czele z kuglarzami i przebierańcami. Kaziuki miały miejsce na Placu Katedralnym, a od 1901 roku na Placu Łukiskim. W okresie międzywojennym pochód otwierał przebrany za św. Kazimierza wilnianin.  

Program praskiego Kaziuka:

Sobota 8 kwietnia

 9:00-19:00 Jarmark Kaziukowy, a w nim: rękodzieło m.in. palmy wileńskie, pisanki, wyroby świąteczne, produkty regionalne, miód, sery, tradycyjne chleby i wyroby wędliniarskie, gastronomia.

Publish modules to the "offcanvs" position.