Uroczyste otwarcie Centrum Kulturano - Rekreacyjnego w MWM w Sierpcu

Muzeum Wsi Mazowieckiej to miejsce, gdzie można nie tylko obcować  z historią i przyrodą, ale także wypocząć i przyjemnie spędzić czas. To tutaj osoby starsze wracają pamięcią do lat dzieciństwa, a najmłodsi poznają swe korzenie. Niejednokrotnie pragną zostać tu na dłużej. Świadomość ta stała się inspiracją do stworzenia kompleksu, dzięki któremu turyści mogą nie tylko dłużej zabawić w skansenie, ale również skorzystać z rozmaitych form wypoczynku i rekreacji.

Muzeum Historii Żydów Polskich i Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych zawarły porozumienie o współpracy

Prowadzenie wspólnych projektów naukowych, edukacyjnych i popularyzatorskich służących rozpowszechnianiu wiedzy o historii polskich Żydów, m.in. w oparciu o zbiory archiwów państwowych, zakłada porozumienie o współpracy podpisane w środę, 6 lutego przez przedstawicieli Muzeum Historii Żydów Polskich i Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

Współpraca ma dotyczyć przede wszystkim wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich, wystaw czasowych, projektów edukacyjnych oraz portali internetowych takich jak Wirtualny Sztetl czy Centralna Baza Judaików, których celem jest propagowanie wiedzy online. Ponadto Muzeum Historii Żydów Polskich i Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych wspólnie mają starać się o dofinansowanie digitalizacji judaików znajdujących się w zbiorach archiwalnych.

KoLekcja w Królikarni

Wydarzenia towarzyszące wystawie 12-19 kwietnia 2012. RODZINA W AKCJI! niedzielne warsztaty familijne dla dzieci w wieku 5–12 lat

godz. 12.00, ok. 90 minut, udział w zajęciach bez zapisów, obowiązuje bilet wstępu na wystawę

15 kwietnia, Konserwatorskie recepty na zdrowe obiekty

Muzeum Geologiczne

Ser decznie zapraszamy do zwiedzania Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego mieszczącego sie w Warszawie, ul. Rakowiecka 4 (wejście od ul. Wiśniowej).Muzeum Geologiczne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 oraz w niedzielę w godz. 10.00-14.00. Rezerwacji dla wycieczek dokonać można z tygodniowym wyprzedzeniem od numerem telefonu (0-22) 849 53 51 w. 387


Królikarnia

 KRÓLIKARNIA ddział Muzeum Narodowego w Warszawie

ul. Puławska 113a, 02-707 Warszawa, tel. (022) 843 15 86, www.krolikarnia.mnw.art.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,czynne: wtorek, środa, piątek, niedziela 10-16, czwartek, sobota 10-18, bilety: ulgowy ? 4 zł., normalny ? 6zł.

Dojazd: metro -przystanek Wierzbno, autobus 505, tramwaje, 14,18,19,33 przystanek Królikarnia. Poniedziałki nieczynne.

Uroczyste odsłonięcie

Publish modules to the "offcanvs" position.