14.10 - koncert RadioJAZZ.FM! Słowiński Quintet. Masecki/Rogiewicz. Wstęp wolny!

14 października w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury w Warszawie odbędzie się koncert z okazji jubileuszu dwóch lat współpracy RadioJAZZ.FM i Bemowskiego Centrum Kultury.14 października 2017, godz. 19.00Bemowskie Centrum Kultury
ul. Górczewska 201, WarszawaWSTĘP WOLNY!

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/935224619949405/

Dwa lata temu wyemitowaliśmy pierwszą audycję ze studia Bemowskiego Centrum Kultury. Przez te wszystkie dni, tygodnie i miesiące codziennie prezentowaliśmy to, co w polskim i światowym jazzie najlepsze i najważniejsze. 

Podczas koncertu wystąpią:

?Stanisław Słowiński Quintet "Visions | Between love and death”
Stanisław Słowiński - skrzypce
Zbyszek Szwajdych - trąbka
Mateusz Sobiechowski - fortepian
Szymon Frankowski - kontrabas
Adam Stępniowski - perkusja

Natty King w Warszawie!

W ramach sobotniego cyklu „Mystic Nights” organizowanego w Boogaloo Beach Bar ponownie czas na Jamajkę! Gospodarz cyklu – Mystic Bo – przygotował dla gości żoliborskiej plaży nie lada atrakcję. W sobotę zagra Natty King, gwiazda reggae z Kingston, a supportować go będzie moskiewski projekt „RasKar”.

Jedna z najciekawszych gwiazd współczesnej jamajskiej sceny reggae zawita do Warszawy już za kilka dni. Natty King, którego popularność eksplodowała w 2002 roku, kiedy na listach przebojów zaczął królować jego pierwszy wielki hit „Mr. Greedy”. Sam King został okrzykięty nową nadzieją zarówno przez nowojorską IRAWMA (International Reggae and Word Music Award) jak i kapitułę Jamaica Federation Music Award. Muzyka Kinga zaczęła rozpalać parkiety już nie tylko na Jamajce, ale także w Europie i Stanach Zjednoczonych. Przez ostatnich dziesięć lat Jamajczyk odnosił spektakularne sukcesy przy premierach kolejnych krążków oraz zagrał na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki reggae na całym globie. Teraz wystąpi na żoliborskiej plaży, już 6 czerwca w Boogaloo Beach Bar!

RasKar rosyjski pionier reggae

Mystic Bo, gospodarz naszego sobotniego cyklu zaproponował również mniej znany w Polsce, jednak niezwykle interesujący support – solowy projekt RasKar. Jego twórca to Sergei „RasKarandash” Poznyakov – producent, wokalista i DJ, jeden z pionierów hip-hopu oraz reggae na rosyjskiej scenie muzycznej. Założyciel i lider kultowego zespołu „DaBudz”. Współpracował m.in. z Ganjaman, Noize MC, Boris Grebenshchikov, Hamil of Kasta, Jah Mason i Fitta Warri. Jego singiel „Sam” zdobył ponad milionową oglądalność oraz przez kilka miesięcy utrzymywał się w pierwszej dziesiątce rosyjskiej MTV.

Gospodarz cyklu

Mystic Roots (Mystic Bo, Mystic Blade i Ganjaman) to jeden z najbardziej znanych soundsystemow reggae/dancehall w Niemczech. Grał z The Wailers, zespołem Boba Marleya, Luciano, Buju Banton, Dawn Penn i wieloma innymi. Gospodarze Sunday Selection w Berlinie i organizatorzy Mystic Nights w Meksyku, Moskwie i na Bali. Stanowią część jamajskiego przemysłu muzycznego. Rozpoznawalna, światowa marka, którą współtworzy Boogaloo Beach Bar.

 

▂▂▂

Kontakt dla mediów:

Roch Siciński, tel. +48 508 072 445

Ambasada Szwedzka zaprasza na koncert z okazji dnia św. Łucji

5 grudnia o godz. 19.00 w kościele Świętej Trójcy przy pl. Małachowskiego 1 w Warszawie odbędzie się uroczysty koncert z okazji Dnia Świętej Łucji. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, m.in. przejście orszaku św. Łucji, koncert szwedzkiego chóru Young Cathedral Voices z Uppsali oraz występ Chóru Dziecięcego i chóru Vox Gaudi Parafii Świętej Trójcy.

9. Kwartesencja | 8-10.11.2013

O festiwalu:

Kwartesencja to festiwal, którego pomysłodawcami i organizatorami od 2004 roku są muzycy Royal String Quartet.  Mieszanie stylów i gatunków, niekonwencjonalne podejście, odważne łączenie klasyki i nowej muzyki, gwiazdy najlepszych filharmonii i gwiazdy muzycznej alternatywy koncertujące razem, spotkania artystów, którzy dotychczas nie mieli okazji spotkać się razem na jednej scenie – wszystko to definiuje Kwartesencję, która już na stałe wpisała się do kulturalnego kalendarza stolicy.

7.11 - reggea (Broda Acoustic Project) podczas Mokotów Folk Festiwal

Muzyka reggea kolejną odsłoną Mokotów Folk Festival. Wystąpi Broda Acoustic Project
Termin: 7 listopada 2013 Miejsce: Centrum Łowicka  ul. Łowicka 21 w WarszawieGodz. 19.30
Wstęp wolny!

Publish modules to the "offcanvs" position.