Narodowy Dzień Sportu za nami, podziękowania.

/ Piknik na PGE Narodowym w ramach V Narodowy Dzień Sportu za nami!

 7 października w całej Polsce odbyły się bezpłatne treningi, dostępne dla wszystkich chętnych w ramach Narodowego Dnia Sportu! Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zwalcz Nudę. Najwięcej atrakcji czekało na fanów sportu na wielkim Pikniku na błoniach PGE Narodowego.

Ideą Narodowego Dnia Sportu  jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych, część szkoleń prowadzą wybitni polscy sportowcy, z mistrzami olimpijskimi i mistrzami świata na czele. Narodowy Dzień Sportu od lat mocno wspierają gwiazdy polskiego sportu. W tym roku inicjatywę wspierali: Katarzyna Witwicka, Marta Henning, Szymon Ziółkowski, Konrad Przesmycki, Andrzej Supron czy Mariusz Czerkawski.

Największym wydarzeniem w ramach tegorocznej edycji Narodowego Dnia Sportu był, tradycyjnie już był Piknik odbywający się 7 października na błoniach PGE Narodowego. Na terenie pikniku można było: sprawdzić się na ściankach wspinaczkowych, poćwiczyć na ergometrach wioślarskich, wziąć udział w treningu z kadrą narodową w przeciąganiu liny lub  spróbować swoich sił w padlu, nordic walking, tenisie, ping-pongu, zapasach, badmintonie i kilkudziesięciu innych dyscyplinach! Ponadto na wszystkich zainteresowanych czekały: łódki pokazowe, warsztaty z wiązania węzłów żeglarskich oraz symulatory: jazdy motocyklem, jazdy na nartach lotów czy zderzeń porady dietetyczne i fitness, spotkania z paraolimpijczykami z Rio i Londynu. Na Pikniku każdy mógł zmierzyć się również z wyjątkowymi, nowymi dyscyplinami sportowymi jak np. Crossminton czyli ultraszybkiej kombinacji squasha, tenisa i badmintona, Padel- połączenie squasha i tenisa czy futbol amerykański! Jedną z największych atrakcji były rozgrywki palantowe odbywające się przez cały dzień. Wielu młodszych wielbicieli sportu po raz pierwszy miało okazję zetknąć się z tą dyscypliną. Wiele osób spróbowało też swoich sił w sportach walki: Taekwon-do, szermierka czy zapasy.

Strefą dedykowaną rodzinie był Warszawski Piknik Rodzinny Pramerica. W tym dniu na rodziny czekała moc niepowtarzalnych atrakcji. W tej strefie  najmłodsi mogli skorzystać ze wspaniałej zabawy: nauki skręcania balonów w fantazyjne kształty, pokazu iluzji Macieja Pędy, fotościanki czy różnego rodzaju warsztatów- artystycznych, językowych, sensorycznych czy logopedycznych. Podczas beztroskiego szaleństwa dzieci, ich rodzice mogli porozmawiać z wykwalifikowanymi Life Plannerami® o tym jak najlepiej zabezpieczyć finansowo marzenia i plany całej rodziny. Na Warszawskim Pikniku Rodzinnym była okazja do wzięcia udziału w: zajęciach ogólnorozwojowych z elementami koszykówki, z efektywnego czytania, eksperymentach czy angażujących zajęciach plastycznych. Dzieci mogły też skorzystać z bezpłatnego badania wzroku oraz przeglądu stomatologicznego. Dodatkowo w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych odbywały się bezpłatne animacje i warsztaty w całej stolicy!

Garść statystyk:
1. W trakcie piątek edycji Narodowego Dnia Sportu sport uprawiało ponad 200.000 Polaków
2. Zostało zorganizowanych pół tysiąca bezpłatnych aktywności sportowych w całej Polsce
3. Największym wydarzeniem był PIKNIK w którym wzięło udział prawie 10.000 osób
4.    Ekwiwalent reklamowy wyniósł ponad 1 mln zł.

Program imprezy na: www.narodowydziensportu.pl i www.warszawskiednirodzinne.pl

Projekt Narodowy Dzień Sportu współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Piknik w ramach NDS współfinansowany był ze środków dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy.

Patronami Honorowymi wydarzenia byli: Polski Komitet Olimpijski oraz Fundacja Teraz Polska. Partnerem strategicznym Pikniku w ramach NDS jest PGE Narodowy


Drukuj   E-mail