DATA
|
WYCIECZKA HISTORYCZNA PO DZIELNICY
|
WARSZTATY HISTORYCZNE I GRA TERENOWA
|
25 czerwca
|
--------------
|
Praga Północ, Dom Kultury Praga, ul. Dąbrowszczaków 2, godz. 10:00 – Cała Praga Ryby pół (Pan Halbfisch)
|
26 czerwca
|
Śródmieście godz. 16:00 – Tajemnice staromiejskich uliczek
|
--------------
|
2 lipca
|
Praga Północ, godz. 16:00 – Ksiuty o Pradze
|
Mokotów, Biblioteka Multimedialna, ul. Tyniecka 40, godz. 10:00 – Tajemnice Szustrów (Rodzina Szustrów)
Włochy, Dom Animacji filia Domu Kultury Włochy, ul. Ks. J. Chrościckiego 14, godz. 15:00 – Miasto ogród (ks. Julian Chrościcki)
|
3 lipca
|
Włochy, godz. 16:00 – Odkrywamy nieznane obszary
|
Ochota, Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75, godz. 10:00 – Pomnik trwalszy niż ze spiżu (Maria Skłodowska-Curie)
|
9 lipca
(wycieczka rowerowa)
|
Wawer, godz. 16:00 –
Wawerskie historie
|
Wesoła, Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła,
ul. S. Starzyńskiego 21, godz. 10:00 – Letnisko pana Bułhaka (Emanuel Bułhak)
|
10 lipca
|
Wola, godz. 16:00 –
Murano, ach Murano
|
--------------
|
16 lipca
|
Ursus, godz. 16:00 –
Czechowice? Niedźwiadek?
A może Gołąbki?
|
Praga Południe, Prom Kultury, ul. Brukselska 23, godz. 10:00 – Praskie Termopile
(ppłk Stefan Kotowski)
|
17 lipca
|
Ursynów, godz. 16:00 –
Słynna „sypialnia” Niemcewicza
|
Wilanów, Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3, godz. 10:00 – Zaginiony skarb Hrabiego (hr. Adam Branicki)
|
23 lipca
|
Ochota, godz. 16:00 –
Z ochotą w bój
|
Śródmieście, Fundacja Sto Pociech, ul. Freta 20, godz. 10:00 – Podróżny notes Chopina (Fryderyk Chopin)
|
24 lipca
|
Żoliborz, godz. 16:00 –
Tajemnice pięknego brzegu
|
Ursus, Ośrodek Kultury Arsus, ul. Traktorzystów 14, godz. 10:00 – Co premier robił z gołąbkami? (Władysław Grabski)
|
30 lipca
|
Praga Południe, godz. 16:00 –
Co prażono na Pradze?
|
Wola, Wolskie Centrum Kultury, ul. Obozowa 85, godz. 10:00 – Ciołek na tronie (Stanisław August Poniatowski)
|
31 lipca
|
Bemowo, godz. 16:00 –
„Lecimy” na Bemowo
|
--------------
|
6 sierpnia
(wycieczka rowerowa)
|
Białołęka, godz. 16:00 –
A zaczęło się od jednego z głównych traktów...
|
Białołęka, Białołęcki Ośrodek Kultury ul. Van Gogha 1, godz. 10:00 – Pan Tadeusz na Białołęce (Tadeusz Mostowski)
|
7 sierpnia
|
Targówek, godz. 16:00 –
Na Targówku co niedziela Podwórkowa gra kapela
|
Bemowo, Bemowskie Centrum Kultury (Budynek Gimnazjum nr 82), ul. Czumy 8, godz. 10:00 – Co Murad Pasza ma wspólnego z Fortem Bema? (Józef Bem)
|
13 sierpnia
|
Wesoła, godz. 16:00 –
Szlachetna Wesoła
|
Targówek, Czytelnia Naukowa nr 1, ul. Św. Wincentego 85, godz. 10:00 – Co boli Pana Wątróbkę (Wiech-Wiechecki)
|
14 sierpnia
|
--------------
|
Bielany, Akademia Wychowania Fizycznego, ul. Marymoncka 34, godz. 10:00 – Z „Kusym” kuso (Janusz Kusociński)
|
20 sierpnia
(wycieczka rowerowa)
|
Rembertów, godz. 16:00 –
W poszukiwaniu starego generała
|
Wawer, Biblioteka Publiczna dzielnicy Wawer, ul. Trawiasta 10, godz. 10:00 – „Między nami aninianinami”
(Konstanty Ildefons Gałczyński)
|
21 sierpnia
|
Mokotów, godz. 16:00 –
Z wizytą u Błękitnej Markizy
|
Rembertów, Dom Kultury Rembertów, al. Komandosów 8, godz. 10:00 – O Nilu co w Rembertowie był (gen. „Nil”)
|
27 sierpnia
(wycieczka rowerowa)
|
Bielany, godz. 16:00 – Rowerami przez Bielany
|
Ursynów, Kawiarnia Daję Słowo, ul. Pasaż Ursynowski 9, godz. 10:00 – Jak Andrzej do Hiszpanii zaszedł (Pan Andrzej Ciołek)
|
28 sierpnia
|
Wilanów, godz. 16:00 –
Od Milanowa do Villa Nova
|
Żoliborz, Klub Mamo Tato, ul. Cieszkowskiego 1/3 lok. 76, klatka 17, godz. 10:00 – Pamiętnik Pięknego Brzegu (Plastuś)
|
3 września
|
Bulwary Wiślane – Gra miejska
|